سد مارون
/
سد مارون

سد مارون یک سد خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. سد تنظیمی کوچک‌تری به‌نام مارون ۲ نیز در پایین‌دست این رود طراحی شده است.

مدیر تاسیسات آبرسانی دارخوین از اتمام پروژه انتقال آب به روستای گیداری از توابع شادگان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "عبدالله هیهاوند" افزود: بنا به درخواست اهالی روستای گیداری جدید و اعلام نارضایتی از وضعیت آب شرب روستا، شرکت آب جنوب شرق طرح آبرسانی به این روستا را در دستور کار قرار داد.

وی ادامه داد: در این طرح به منظور تامین آب شرب 70 خانوار ساکن در روستاهای گیداری و ناصری، دو کیلومتر خط لوله پلی اتیلن به قطر 100 میلی متر اجرا شد.

مدیر آبرسانی دارخوین تصریح کرد: با توجه به اینکه این طرح در حیطه وظایف امور آب روستایی شهرستان شادگان است، کلیه مراحل اجرای عملیات با هماهنگی آب روستایی انجام پذیرفت و این شرکت، جهت شتاب بخشی به عملیات آبرسانی و ارائه خدمات به مردم شریف منطقه وارد عملیات شد.

شایان ذکر است این طرح که به مدت پنج روز به طول انجامید، با حضور نماینده شهرستان شادگان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و سایر مسئولان شهرستان به بهره برداری رسید.

 

کد خبر: 2563