ششمین مانور مدیریت پیشگیری بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب جنوب شرق خوزستان در دو فاز عملیاتی برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق گفت: با توجه به اینکه مسیر انتقال آب از سد گدار مسجد سلیمان به تاسیسات شهید بهنام محمدی فقط از یک نقطه تامین می شود، طی جلسات کارشناسی به این نتیجه رسیدیم، با توجه به اهمیت موضوع این عملیات در قالب مانور پدافند غیرعامل و مدیریت پیشگیری بحران انجام پذیرد.

"ناصر خلج کامرانی" افزود: این عملیات از منحصر به فردترین عملیات هاست که با همکاری شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی در دو فاز عملیاتی از طریق خشکی و آب انجام می پذیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در این عملیات از دو اکیپ غواصی نیز استفاده شده است، گفت: به دلیل صعب العبور بودن منطقه و عدم دسترسی به محل موردنظر، لوازم کار از طریق دریاچه سد به محل منتقل می شود.

کامرانی ادامه داد: در فاز اول مانور، اورهال استابلاگ خط آبرسانی به تاسیسات در اولویت کار قرار گرفته است که پس از تعمیر و آب بند شدن این سازه، فاز دوم عملیات که تعمیر و اورهال شیر کنترلی 1400 میلی متری است، در دستور کار قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با اتمام عملیات، این امکان بوجود می آید تا نسبت به ایجاد خط لوله انتقال آب اضطراری از سد گدار مسجدسلیمان به تاسیسات شهید بهنام محمدی اقدام لازم انجام گیرد تا ضریب پایداری آبرسانی به شهرستان مسجدسلیمان ارتقا یابد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری تولید و انتقال آب جنوب‌شرق
عکاس: وفا جادری
خبرنگار: کیوان زنگنه