سد مارون
/
سد مارون

سد مارون یک سد خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. سد تنظیمی کوچک‌تری به‌نام مارون ۲ نیز در پایین‌دست این رود طراحی شده است.

مدیر امور آبرسانی شرکت آب جنوب شرق (بندر امام خمینی (ره) ) از آغاز عملیات خط انتقال آب از آبفا به تصفیه خانه قدیم هندیجان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "عبدالمحمد سخراوی" مدیر امور آبرسانی بندر امام خمینی با اعلام این خبر گفت: با توجه به EC بالای آب رودخانه زهره و عدم وجود تصفیه خانه در منطقه سد آسک، اجرای طرح انتقال آب از آبفا به تصفیه خانه  قدیم هندیجان از طرف معاونت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان به این شرکت ابلاغ شد.

وی در ادامه افزود: این پروژه شامل اجرای 800 متر لوله 400 میلی متر GRP است که جهت کاهش هدایت الکتریکی(EC) به لاگن های تصفیه خانه قدیم هندیجان، توسط پرسنل شرکت آب جنوب شرق در قسمت تعمیرات خط لوله در حال اجراست.

سخراوی ادامه داد: با اتمام این پروژه عام المنفعه، آب زمان سیلاب که از کدورت بالایی برخوردار است، جهت تصفیه و انتقال به شهرستان هندیجان از طریق خط لوله احداثی، با هدف برطرف شدن قسمتی از مشکلات آب شرب مردم هندیجان به آبفای این شهر تحویل خواهد شد.

کد خبر: 3256