سد شهید عباسپور
/
سد شهید عباسپور

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون احداث شده‌ است. این سد، در استان خوزستان و در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان مسجد سلیمان، واقع شده‌است. سد کارون ۱ بتونی دوقوسی است. ارتفاع تاج سد از پی، ۱۸۸ متر وطول تاج آن ۳۸۵ متر می‌باشد.

مدیر گروه برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب جنوب شرق خوزستان عنوان کرد؛

مدیر گروه برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب جنوب شرق از پذیرش و ارائه مقاله همکارانمان در یازدهمین سمینار بین المللی مهندسی رودخانه خبر دارد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "غلامرضا باباخان" گفت: مقاله تالیف شده توسط همکارانمان "بنفشه فولادوندی" و "آرش لرکی" در یازدهمین سمینار بین المللی مهندسی رودخانه ارائه و مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت.

وی ادامه داد: این مقاله در ارتباط با مدیریت زیست محیطی پساب حاصل از تصفیه خانه کوت امیر می باشد که با همکاری بنفشه فولادوندی از شرکت آب جنوب شرق و آرش لرکی از دانشگاه علوم و فنون دریایی پس از پذیرش در دبیرخانه سمینار، ارائه گردید.

وی گفت: در این پروژه پساب حاصل از تصفیه خانه از لحاظ پارامترهای فیزیکی و شیمیایی مورد سنجش قرار گرفت و نتایج حاصله پس از ارزیابی و مطابقت با استاندارهای موجود ارائه گردید.

لازم به ذکر است در این مقاله اشاره گردیده که مصرف اینگونه پساب ها جهت آبیاری فضای سبز بهترین گزینه جهت استفاده می باشد.

                                                                                                                       

 

کد خبر: 4243