سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران
/
سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران

سد کرخه در 21 کیلومتری شمال غرب اندیمشک در استان خوزستان احداث گردیده است. رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه‌های کارون و دز سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود.

مدیر امور آبرسانی بندر امام خمینی (ره) عنوان کرد؛

مدیر امور آبرسانی بندر امام خمینی (ره) از اجرا و اتمام پروژه جمع آوری پساب تصفیه خانه این بندر خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "عبدالمحمد سخراوی"، گفت با اجرای این پروژه دفع پساب سیستم فیلتراسیون  از تصفیه خانه ساماندهی شد.

وی ادامه داد: این عملیات با توجه به مقاومت معارضین و باتلاقی بودن مسیر اجرای خط لوله پس از قطع 50 انشعاب غیر مجاز بر روی خط 40 اینچ اجرایی گردید.

سخراوی، هدف از اجرای این عملیات را جمع آوری بهداشتی 1500 متر مکعب پساب تصفیه خانه و تحویل آن به شهرداری بندر امام خمینی (ره) جهت استفاده در سیستم آبیاری فضای سبز شهری معرفی کرد.

شایان ذکر است: دفع پساب و استفاده غیر مجاز از خط لوله 40 اینچ عبوری این شرکت از کنار شهرک نیزار  باعث انباشت آب در آن منطقه شده بود که این مهم با اجرای پروژه فوق مرتفع گردید.

 

کد خبر: 4839