سد شهید عباسپور
/
سد شهید عباسپور

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون احداث شده‌ است. این سد، در استان خوزستان و در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان مسجد سلیمان، واقع شده‌است. سد کارون ۱ بتونی دوقوسی است. ارتفاع تاج سد از پی، ۱۸۸ متر وطول تاج آن ۳۸۵ متر می‌باشد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری، تولید و انتقال آب جنوب شرق خوزستان عنوان کرد؛

مدیرعامل شرکت بهره برداری، تولید و انتقال آب جنوب شرق خوزستان، نقش آفرینی آن شرکت در مدیریت بحران آبگرفتگی مناطقی از کوت عبدالله و شهرستان اهواز را به عنوان نمونه ای از اجرای تعهدهای این شرکت در حوزه مسئولیت اجتماعی برشمرد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محسن رستگارنیا" گفت: در بحران آب گرفتگی، که بر اثر بارندگی 73 میلی متری شهرستان اهواز رخ داد همه واحدهای شرکت آب جنوب شرق بسیج شدند و در مسیر خدمات رسانی به هموطنانمان در شهرستان کارون و اهواز گام برداشتند. در این ارتباط ضمن برگزاری نشست های تخصصی با مدیران ارشد سازمان آب و برق خوزستان ، راهبردهای اساسی در جهت مهار و جمع آوری آبهای سطحی تدوین و اجرایی شد.

وی افزود: این راهبرد ها که با هماهنگی کامل دستگاههای اجرایی استان و سازمان آب و برق خوزستان انجام شد با مشارکت فعال واحدهای بهره برداری، تعمیرات، فنی مهندسی، پشتیبانی، مالی و سایر واحدهای شرکت عملیاتی شد.

رستگارنیا، از بهره برداری تمامی امکانات فنی و توان نیروی انسانی فعال در این شرکت یاد کرد و افزود:، به کارگیری چندین دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین، احداث چهار خط لوله جهت تخلیه آب های سطحی ، نصب و راه اندازی بیش از 10 پمپ کف کش ، لجن کش دیزلی و برقی ، ازجمله خدماتی است که طی بحران چند روز گذشته از سوی شرکت آب جنوب شرق به مردم کوت عبدالله، معین زاده و اکباتان ارائه شده است.

کد خبر: 5157