سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران
/
سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران

سد کرخه در 21 کیلومتری شمال غرب اندیمشک در استان خوزستان احداث گردیده است. رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه‌های کارون و دز سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود.

معاون بهره برداری شرکت آب جنوب شرق خوزستان عنوان کرد؛

معاون بهره برداری شرکت آب جنوب شرق از آغاز عملیات لایروبی و شستشوی 2 دستگاه کلاریفایر تصفیه خانه شماره دو اهواز توسط این شرکت خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "عبدالمحمد قنواتی" با بیان اینکه تصفیه خانه شماره دو بزرگترین تصفیه خانه کلانشهر اهواز، بخش عمده ای از آب این شهر را تامین می نماید گفت: عملیات لایروبی کلاریفاریرها  نقش بسبار موثری در بالا بردن کیفیت آب شرب اهواز خواهد داشت.

وی تصریح کرد: لایروبی کلاریفایرها و اورهال کامل آنها تحت نظارت معاونت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان، طبق دستورالعمل و برنامه  زمانبندی، با پشتکار نیروهای شرکت آب جنوب شرق تاکنون  35 درصد، پیشرفت فیزیکی داشته است.

 قنواتی با بیان اینکه در بازدید "علیرضا طباطبایی" مدیر کل نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور از پروژه فوق از میزان پیشرفت عملیات و انجام آن توسط شرکت آب جنوب شرق ابراز رضایت و خرسندی نمود، افزود:  عملیات لایروبی کلاریفایریهای تصفیه خانه اهواز بدون قطعی و افت فشار آب مشترکان در حال انجام است.

 گفتنی است: شرکت آب جنوب شرق تنها شرکت وابسته به سازمان آب و برق خوزستان است که دارای گواهینامه صلاحیت بهره برداری و نگهداری از تصفیه خانه های آب شرب از وزارت نیرو می باشد.

کد خبر: 5205