سد مارون
/
سد مارون

سد مارون یک سد خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. سد تنظیمی کوچک‌تری به‌نام مارون ۲ نیز در پایین‌دست این رود طراحی شده است.

مدیر امور آبرسانی بندر امام خمینی (ره) خبر داد؛

در راستای ارتقای افزایش ضریب آبرسانی به مناطق تحت پوشش، تعمیرات دوره ای در تاسیسات آبرسانی بندر امام خمینی (ره) انجام پذیرفت.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،  مدیر امور آبرسانی بندر امام خمینی (ره) با اعلام این خبر گفت: در راستای پایداری و ارتقای کیفیت آب ارسالی به مشترکان، امور آبرسانی بندر امام خمینی ( ره) نسبت به تعمیر و رفع مشکلات نقاط بحرانی اقدام نمود.

 "عبدالمحمد سخراوی" با اشاره به برودت هوا و کاهش مصرف آب در مناطق از هماهنگی با معاونت  آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان و رفع پوسیدگی 14 متر از خط لوله 1000 میلیمتر، طراحی و ساخت تبدیل 700 به 1000 میلیمتر، دمونتاژ و مونتاژ کامل تابلو برق پمپ های لجن کش، تعویض فیلتر شماره 5 تصفیه خانه سربندر یک، رفع شکستگی خط GRP ، تعویض CT33 کیلو ولت  پست اصلی، تعمیر خط لوله 500 میلیمتر فولادی ماهشهر و تعمیر خط لوله 400 چم خلف به هندیجان خبر داد.

گفتنی است: خطوط آبرسانی در مناطق جنوب شرق استان خوزستان با قدمتی بیش از 40 سال دارای پوسیدگی های متعدد ی است که پرسنل غیور این مناطق با وجود سختی های فراوان و وسعت منطقه ، سعی در رفع نواقص نموده تا امر آبرسانی در بالاترین سطح خود انجام پذیرد.

کد خبر: 5249