سد شهید عباسپور
/
سد شهید عباسپور

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون احداث شده‌ است. این سد، در استان خوزستان و در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان مسجد سلیمان، واقع شده‌است. سد کارون ۱ بتونی دوقوسی است. ارتفاع تاج سد از پی، ۱۸۸ متر وطول تاج آن ۳۸۵ متر می‌باشد.

مدیر حراست و امور محرمانه شرکت آب جنوب شرق خوزستان:

مدیر حراست و امور محرمانه شرکت آب جنوب شرق خوزستان با بیان این که مسیر آبرسانی کوت امیر تا کیلومتر 5 با استفاده از 110 قطعه مارکر بتنی علامت گذاری شد، هدف از این عملیات را جلوگیری از تعرضات به حریم خطوط و کانال آبرسانی عنوان کرد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "مصطفی گلستانی پور"، افزود: مارکرهای بتنی با هدف افزایش ضریب ایمنی خطوط لوله، شناسایی مسیر خطوط لوله ی انتقال و همچنین مشخص نمودن حریم خطوط و کانال آبرسانی جانمایی و نصب شده اند.

 وی تصریح کرد: با توجه به اینکه  مارکرهای فوق در شرکت آب جنوب شرق تولید می شوند در نظر داریم با افزایش تولید، کلیه مسیرهای آبرسانی تحت پوشش، علامت گذاری شوند تا علاوه بر افزایش ضریب ایمنی، ضمن اطلاع رسانی حریم تاسیسات، از خطرات احتمالی که متوجه خطوط لوله، کانال و تاسیسات می شود پیشگیری به عمل آید.

 

کد خبر: 5430