سد شهید عباسپور
/
سد شهید عباسپور

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون احداث شده‌ است. این سد، در استان خوزستان و در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان مسجد سلیمان، واقع شده‌است. سد کارون ۱ بتونی دوقوسی است. ارتفاع تاج سد از پی، ۱۸۸ متر وطول تاج آن ۳۸۵ متر می‌باشد.

مدیر امور آبرسانی شهید بهنام محمدی ( گدار مسجدسلیمان) خبر داد؛

مدیر امور آبرسانی شهید بهنام محمدی ( گدار مسجدسلیمان)، از تعمیر و بازسازی جهادگونه خط لوله 16 اینچ آبرسانی به مسجد سلیمان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "وحید دهقانیان" با اشاره به قدمت خط لوله 16 اینچ و شکستگی های متعدد آن در مسیر انتقال، تصریح کرد: مطابق دستور العمل، پس از هماهنگی با معاونت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان، تعمیر این خط در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: شکستگی های خط لوله فوق، در نقاط صعب العبور بوده و این امر باعث گردید تا گروه تعمیرات این امور، پس از تلاشی 20 روزه جهت دسترسی به محل نشتی نسبت به خاکبرداری با حجم 40 هزار متر مکعب اقدام نمایند.

مدیر امور آبرسانی  گدار مسجدسلیمان، افزود: پس از دسترسی به خط لوله، به علت وسعت شکستگی نسبت به تعویض 4 متر از لوله انتقال اقدام و پوسیدگی های دیگر نیز بوسیله جوشکاری برطرف شد.

 

کد خبر: 5491