سد مارون
/
سد مارون

سد مارون یک سد خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. سد تنظیمی کوچک‌تری به‌نام مارون ۲ نیز در پایین‌دست این رود طراحی شده است.

سرپرست امور آبرسانی بندر امام خمینی (ره) خبر داد:

سرپرست امور آبرسانی بندر امام خمینی (ره) گفت: به همت گروه تعمیرات برق شرکت آب جنوب شرق، خط دوم پست اصلی برق تاسیسات آبرسانی این بندر،  پس از 8 ماه وارد مدار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "هادی راشدی" عنوان کرد: با توجه به اهمیت پایداری آبرسانی به مشترکین، این عملیات در کوتاه ترین زمان طی 2 روز و روزانه 3 ساعت بادقت بالا در تعمیر و بازسازی تابلوی ATS (اینکامنیک ترانس خط شماره 2)انجام پذیرفت.

وی تصریح کرد: با انجام این عملیات، پایداری شبکه برق تاسیسات بندر امام خمینی (ره)، صد در صد افزایش یافته و در صورت نیاز به هر گونه جابجایی در خطوط پست اصلی برق بر اثر مشکلات شبکه توزیع، خط جایگزین وارد مدار شده و آبرسانی به مناطق تحت پوشش بدون هیچگونه وقفه انجام خواهد شد.

گفتنی است: پست اصلی تاسیسات آبرسانی بندر امام خمینی (ره) دارای 2 ترانس با ظرفیت هر کدام 4 مگاولت است که برق آن از پست اصلی شهید سجادیه بندر امام خمینی (ره) تامین می گردد.

 

کد خبر: 5768