سد مارون
/
سد مارون

سد مارون یک سد خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. سد تنظیمی کوچک‌تری به‌نام مارون ۲ نیز در پایین‌دست این رود طراحی شده است.

رئیس اداره ایمنی و بهداشت محیط کار شرکت آب جنوب شرق خبر داد؛

رئیس اداره ایمنی و بهداشت محیط کار شرکت آب جنوب شرق از پایان عملیات سم پاشی، طعمه گذاری و مه پاشی تاسیسات و منازل سازمانی این شرکت خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "سید علی رادی" با اشاره به آغاز فصل تابستان و هجوم جانوران موذی به منازل سازمانی و تاسیسات این شرکت از انجام سم پاشی، طعمه گذاری و مه پاشی طبق برنامه ریزی سالیانه با هدف جلوگیری از گزند این جانوران به تاسیسات و تامین سلامت کارکنان و خانواده آنان خبر داد و گفت: این عملیات باتوجه به رعایت کلیه شرایط بهداشتی و رعایت اصول محافظت از محیط زیست ، توسط پیمانکار دارای صلاحیت و مجوز از وزارت بهداشت انجام پذیرفت.

شایان ذکر است: در این عملیات تاسیسات و منازل کوت امیر، تاسیسات و منازل بندر امام خمینی(ره)، تاسیسات مرغزار و گدار سم پاشی شدند.

 

کد خبر: 5804