سد شهید عباسپور
/
سد شهید عباسپور

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون احداث شده‌ است. این سد، در استان خوزستان و در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان مسجد سلیمان، واقع شده‌است. سد کارون ۱ بتونی دوقوسی است. ارتفاع تاج سد از پی، ۱۸۸ متر وطول تاج آن ۳۸۵ متر می‌باشد.

معاونت بهره برداری شرکت آب جنوب شرق خوزستان عنوان کرد؛

معاونت بهره برداری شرکت آب جنوب شرق در راستای ارائه خدمات به مشترکین، عملکرد 6 ماهه آن معاونت را  تشریح کرد.

"سید بهرام یوسف پور" در گفتگو با شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به تهیه برنامه چشم انداز 5 ساله و تایید مدیرعامل شرکت آب جنوب شرق و معاونت آبرسانی سازمان آب و برق، ازعملیاتی شدن  طرح فوق خبر داد.

"یوسف پور"، تولید و انتقال بیش از 720 هزار متر مکعب آب در شبانه روز، تعمیر و بازسازی پیش از  15کیلومتر از خطوط فرسوده انتقال آب، لایروبی و پاکسازی کلاریفایرها و دکانتورهای موجود در مسیر آبرسانی، افزایش کیفیت آب ارسالی به مناطق تحت پوشش، جمع آوری پیش 2هزار و 707  متر مکعب خزه و جلبک از مسیر انتقال آب از دست آورهای مهمی عنوان کرد که با حمایت مدیرعامل و مجموعه شرکت آب جنوب شرق و همکاری مستمر معاونت آبرسانی سازمان انجام پذیرفت.

وی با اشاره به گرمای شدید تابستان و همچنین وجود ویروس کرونا، رضایت مندی مشترکان را از اولویت های اصلی این مجموعه دانست و اضافه کرد: علاوه بر تامین آب با کیفیت جهت مشترکان شهری و روستایی، این شرکت نقش به سزایی در گردش تولید مشترکان صنعتی خود ایفا نموده است.

یوسف پور با بیان این که شرکت بهره برداری، تولید و انتقال آب جنوب شرق نقش مهمی را در تامین آب شرب و صنعت مشترکان جنوب شرق استان دارد با اشاره به مشکلات شبکه شهری مسجد سلیمان از تامین روزانه 92 هزار متر مکعب آب برای آن شهرستان خبر داد.  

 

کد خبر: 6050