سد مارون
/
سد مارون

سد مارون یک سد خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. سد تنظیمی کوچک‌تری به‌نام مارون ۲ نیز در پایین‌دست این رود طراحی شده است.

رئیس گروه ماشین آلات معاونت فنی و مهندسی شرکت آب جنوب شرق خوزستان خبر داد؛

رئیس گروه ماشین آلات معاونت فنی و مهندسی شرکت آب جنوب شرق از تعمیر اساسی و راه اندازی دیزل ژنراتور MTU ایستگاه پمپاژ سربندر یک خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "مهدی پیرحیاتی" با بیان این که دیزل ژنراتور مورد نظر، به دلیل نقص فنی در طراحی سیستم خنک کننده سرسیلندر توسط شرکت سازنده از مدار بهره برداری خارج گردیده بود افزود: با هماهنگی معاونت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان، تعمیر و بهینه سازی این دیزل ژنراتور در دستور کار قرار گرفت و متخصصان شرکت توانستند با کمک پیمانکار داخلی نسبت به تعمیر اساسی و راه اندازی این دستگاه اقدام نمایند.

پیرحیاتی افزود: ماهیت این دیزل  از نوع آماده بکار stand by  بوده و بلافاصله بعد از قطع برق شبکه وارد مدار بهره برداری می گردد به همین دلیل سیستم پیش روانکاری این دستگاه بهینه سازی و بر روی دیزل ژنراتور نصب گردید تا از استهلاک زیاد آن جلوگیری بعمل آید.

رئیس گروه ماشین آلات معاونت فنی و مهندسی شرکت آب جنوب شرق در پایان اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال این مجموعه بتواند کلیه دیزل ژنراتور های موجود در مجموعه را بهینه سازی کند تا در مواقع اضطراری ضریب اطمینان آبرسانی به مناطق تحت پوشش افزایش یابد.

 

کد خبر: 6090