مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در آیین بهره برداری از طرح ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب از بستان به مرز چذابه گفت: احداث طرح آبرسانی غدیر به عنوان بزرگ ترین طرح آبرسانی کشور در سال ١٣٨٦ آغاز شد که تا سال ١٣٩٣ کمتر از ٣٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما طی سه سال اخیر پیشرفت فیزیکی طرح آبرسانی غدیر به ٨٥ درصد رسیده و امروز در دشت آزادگان که بخشی از پروژه آبرسانی غدیر است بخش اعظم کار آبرسانی در حال اتمام است.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمدرضا شمسایی" مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان افزود: تاکنون برای شهرها و روستاهای دشت آزادگان با اعتباری افزون بر ٢٥٠ میلیارد تومان ١٦٩ کیلومتر خط انتقال آب احداث شده است.

وی ادامه داد: این طرح های آبرسانی شامل خط انتقال آب از ام الدبس به تصفیه خانه سوسنگرد، خط انتقال آب از تصفیه خانه سوسنگرد به شهرستان حمیدیه، خط انتقال آب از تصفیه خانه سوسنگرد به شهرستان هویزه، خط انتقال آب از تصفیه خانه سوسنگرد به شهرستان بستان، خط انتقال آب از هویزه به رفیع و خط انتقال آب از بستان به چذابه است.

شمسایی افزود: خط انتقال آب از هویزه به رفیع ٣٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ولی دیگر طرح های انتقال آب در دشت آزادگان به اتمام رسیده است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: طرح انتقال آب بستان به چذابه با هدف آبرسانی به پایانه مرزی چذابه و ١٣ روستای اطراف آن با احداث ایستگاه پمپاژی با ظرفیت ١٨٥ مترمکعب در ساعت و خط انتقالی به طول ٢٨ کیلومتر صورت گرفته است.

وزیر نیرو روز دوشنبه به منظور بازدید از پروژه آبرسانی پایانه چذابه، بهره برداری از ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب از بستان تا پایانه مرزی چذابه، دیدار با نماینده ولی فقیه و مجمع نمایندگان شورای اسلامی خوزستان وارد اهواز شد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان