مدیرعامل شرکت بهره برداری، تولید و انتقال آب غدیر خوزستان از تکمیل شدن فاز اول و دوم پروژه GIS  به دست کارشناسان این شرکت خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "غلامرضا صفرنژادی" هدف از انجام این پروژه را تامین آب شرب و بخشی از صنعت، برای دشت آزادگان و شهرهای مرکزی و جنوبی استان خوزستان برشمرد و گفت: در راستای یکپارچه سازی داده های حاصل از منابع مختلف، به رغم گستردگی خطوط انتقال و عدم یکپارچه سازی اطلاعات، این شرکت اقدام به ایجاد یک پایگاه داده GIS نمود.

وی تصریح کرد: فاز اول این پروژه شامل تهیه پایگاه داده مکانی GIS خط انتقال از ایستگاه پمپاژ ام الدبس به اهواز و سوسنگرد به طول تقریبی 100 کیلومتر در تیر ماه سال گذشته آغاز و پس از چهارماه کاری به اتمام رسید.

مدیرعامل شرکت آب غدیر، فاز دوم این طرح را شامل خطوط انتقال آب به شهرهای آبادان، خرمشهر و دارخوین به طول حدود 230 کیلومتر معرفی کرد که پس از هفت ماه کاری و بدون استفاده از پیمانکار و مشاور، با اتکای کامل بر نیروهای شرکت بهره برداری غدیر تکمیل شد.

صفرنژادی تصریح کرد: در این پروژه، تمامی لایه های اطلاعات مکانی و توصیفی عوارض موجود در خطوط انتقال آب پس از تحلیل های کارشناسی و مدیریتی اعم از خط لوله، شیرآلات، اتصالات، مخازن، ایستگاه های پمپاژ، پست های برق و سایر عوارض مرتبط روی پایگاه داده مکانی مذکور در محیط GIS قرارگرفته است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری، تولید و انتقال آب غدیر خوزستان با اشاره به قابلیت های این سیستم و امکان استخراج آمار و اطلاعات بهنگام، افزود: این پایگاه داده اطلاعات مکانی، می تواند ارتقای کیفیت و خدمات در واحدهای مختلف شرکت را فراهم کند.