مسئول کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان از برگزاری کارگاه آموزشی 2 روزه"هیدروپونیک،آکواپونیک و سیستم های آبیاری هوشمند" در سالن همایش های بین المللی کوی بوستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "نرگس ظهرابی" هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقای آگاهی در زمینه سیستم های جدید و پیشرفته آبیاری و همچنین روش¬های نوین کشاورزی در اقلیم گرم و خشک خوزستان بیان کرد.

در نخستین روز برگزاری این کارگاه، مطالبی در زمینه کشت های هیدروپونیک و انواع گلخانه های سازگار با اقلیم خوزستان و همچنین بحث و بررسی در زمینه کشت در شنزارهای خوزستان، بهره گیری از شیوه های مدرن و پیشرفته آبیاری و تغذیۀ هوشمند ارائه شد.

بر اساس این گزارش در روز دوم این کارگاه آموزشی، آکواپونیک، مزایای کشت توام ماهی و گیاه با سیستم آکواپونیک، روش پیشرفته و مدرن آکواپونیک و انواع محصولات تولیدی این سیستم تشریح شد.

مسئول کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان ابراز امیدواری کرد تا با برگزاری این گونه کارگاه ها گام های مثبتی در بهبودی کشاورزی خوزستان برداشته شود.

کارگاه آموزشی "هیدروپونیک،آکواپونیک و سیستم های آبیاری هوشمند" در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 4 و 5 دی ماه جاری در سالن همایش های کوی بوستان برگزار شد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان