معاون آبرسانی سازمان آب وبرق خوزستان گفت: با وجود اینکه دسترسی به ماشین آلات اجرایی در این مقطع سخت بود اما موفق شدیم در کمترین فاصله زمانی مشکل شکستگی کانال سلمان را رفع کنیم.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "صابر علیدادی" در رابطه با شکستگی کانال سلمان اظهار کرد: روز گذشته به دلایل نامعلومی کانال سلمان در محدوده منطقه عین ۲ اهواز دچار شکستگی شد.

وی بابیان اینکه این کانال از یک ماه گذشته بخشی از آب اهواز را تأمین می‌کند، افزود: با وجود اینکه دسترسی به ماشین‌آلات اجرایی در این مقطع سخت بود اما موفق شدیم در کمترین فاصله زمانی مشکل شکستگی کانال سلمان را رفع کنیم.

علیدادی با بیان این که اراضی اطراف شکستگی کانال سلمان لم‌یزرع و بیابانی هستند تصریح کرد: هیچ‌گونه خسارتی به زمینهای کشاورزی وارد نشده است.

 معاون آبرسانی سازمان آب وبرق خوزستان ادامه داد: این سازمان، علیرغم بسیج نمودن همه امکانات خود، برای حل مشکلات استان، مظلوم واقع شده است.

وی، حل بحران های آب چذابه، آبادان و خرمشهر در تابستان، حل بحران آبرسانی به ۱۰۰ روستای آبادان و خرمشهر ، حل مشکل آب اهواز از طریق انتقال اب از کرخه و اعزام‌ بیش از۱۰۰ دستگاه ماشین آلات برای کنترل سیلاب رفیع را از مهمترین اقدات اساسی سازمان آب وبرق در حل تنش های آبی و بحرانهای آبی استان معرفی کرد.

 وی ضمن قدردانی از فرماندار اهواز و رییس ستاد بحران استان برای حضور در محل و پیگیری حل مشکل تاکید کرد: مشکل عمده کانال در حال حاضر، رفع و برای تثبیت این مقطع، عملیات تکمیلی از صبح امروز آغاز شده است.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان