رئیس جمهور گفت: لازم است با محوریت وزارت نیرو در هر استان کارگروه مشخصی به منظور پیش‌بینی سریع سیلاب تشکیل شود تا به طور دقیق مشخص گردد کدام بارندگی منجر به وقوع سیلاب می‌شود و چه مسیری را دنبال خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد مدیریت بحران با بیان این مطلب افزود: با انجام این اقدام می‌توان هشدارهای لازم در همان لحظه در سراسر استان اعلام و اطلاع رسانی مناسبی صورت بگیرد تا شاهد بروز خسارت‌های جانی نباشیم.

رئیس جمهور یادآور شد: اگر در شهر شیراز چنین کارگروهی فعال بود، مطمئنا به سرعت در همان لحظات ابتدایی وقوع بارش‌های سنگین در ورودی شهر هشدارهای لازم به منظور تخلیه محوطه دروازه قرآن صورت می‌گرفت تا شاهد وقوع چنین حادثه تلخی نباشیم.

وی اجرای این برنامه برای کشور را ضروری دانست و افزود: براساس اعلام وزیر نیرو در این جلسه ممکن است در نقطه‌ای از کشور بارندگی رخ دهد و مشکلی ایجاد نشود. در محل دیگری ممکن است بارندگی تبدیل به سیلاب جزیی شود ولی ممکن است همین بارندگی در نقطه دیگری از کشور تبدیل به سیلاب ویرانگر شود. بنابراین باید کارگروهی در استان‌ها تشکیل شود تا اگر بارشی قرار است در همان روز و ساعت تبدیل به سیلاب ویرانگر شود بتوان در لحظه هشدارهای لازم را به مردم در مسیر این سیلاب ارائه داد.

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان