به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، در پی اعلام ستاد بحران استان مبنی بر بحرانی بودن شرایط  و احتمال آب گرفتگی شهرها ، روستاها و تاسیسات حاشیه رودخانه کارون مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق از ایجاد تمهیدات لازم جهت پایداری تولید و انتقال آب به شهرستانهای ماهشهر ، بندر امام خمینی (ره) ، هندیجان ، امیدیه ، روستاهای تابعه و صنایع پتروشیمی واقع در این مناطق خبر داد.

محسن رستگار نیا افزود: به همت پرسنل جهادگر شرکت و تدابیری که کمیته بحران در راستای پایداری تاسیسات اندیشیده علاوه بر استمرار  تولید و آبرسانی ، از نفوذ سیلاب به مناطق اطراف تاسیسات به خصوص شهرک مسکونی کوت امیر و روستاهای اطراف جلوگیری به عمل آمد.

وی خاطر نشان کرد : در حال حاضر با وجود سیلابی بودن رودخانه کارون و خطر ورود آب به تاسیسات ، روزانه با تولید 600 هزار متر مکعب سعی داریم اوضاع مناطق تحت پوشش را به صورتی مدیریت کنیم که کمبودی در تامین آب ایجاد نگردد.

لازم به ذکر است تاسیسات آبرسانی کوت امیر در حاشیه جنوب غرب رودخانه کارون و در ده کیلومتری شهر اهواز قرار دارد که با تولید اسمی روزانه 800 هزار متر مکعب آب شرب و صنعت نقش عمده ای در آبرسانی به مناطق جنوب شرق استان ایفا می نمایید.   

 

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان