سد شهید عباسپور
/
سد شهید عباسپور

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون احداث شده‌ است. این سد، در استان خوزستان و در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان مسجد سلیمان، واقع شده‌است. سد کارون ۱ بتونی دوقوسی است. ارتفاع تاج سد از پی، ۱۸۸ متر وطول تاج آن ۳۸۵ متر می‌باشد.

مدیر امور آب شادگان خبر داد:

مدیر امور آب شادگان، از آغاز عملیات نی زدایی و لایروبی تالاب شادگان و محل کالورتها از سه راه دارخوین تا روستای صراخیه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "عبدالمحمد بشیری"، هدف از این عملیات را سرعت بخشیدن به خروج آب از روستای صراخیه و هدایت آن به بالا دست تالاب، اعلام کرد.

وی با بیان این که کارشناسان و نیروهای پرتلاش کارگری شرکت عمران نیرو خوزستان صبا، توسط دو دستگاه لایروب واتر مستر، عملیات لایروبی را از سه راه دارخوین تا روستای صراخیه آغاز کردند از نظارت بر نحوه عملکرد و همچنین سوخت رسانی و جابجایی ماشین آلات لایروب توسط کارشناسان اداره منابع آب شادگان خبر داد.

مدیر امورآب شادگان، آغاز عملیات نی زدایی و لایروبی از تالاب شادگان را ۴ ادیبهشت ماه جاری اعلام کرد و افزود: به طور معمول روزانه حدود 300 متر مکعب نی زدایی و لایروبی در این تالاب انجام می شود.

کد خبر: 4561