سازمان آب و برق خوزستان با همکاری استانداری خوزستان، دانشگاه شهید چمران اهواز و انجمن ملی مهندسی رودخانه های ایران  "همایش ملی سیلاب ۹۸-۹۷ اگر تکرار شود" را برگزار می کند.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، با توجه به سیل اخیر کشور که در پایان سال ۱۳۹۷ و ابتدای سال ۱۳۹۸ اتفاق افتاد، این سازمان در نظر دارد به منظور بهره گیری از پتانسیل ها ی علمی و تخصصی تجارب و دست آموخته ها، "همایش ملی سیلاب ۹۸-۹۷ اگر تکرار شود” را  با همکاری دانشکده مهندسی علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز از ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۸، در سالن همایش های بین المللی کوی بوستان اهواز برگزار نماید.

 لذا از کلیه فرهیختگان، اساتید، دانشمندان، دانشجویان و متخصصان کشور دعوت می شود تا مقالات و تحقیقات خود را برای این همایش ارسال نمایند.

 بر اساس این گزارش آخرین مهلت دریافت مقالات پانزدهم شهریور ماه ۱۳۹۸، تاریخ اعلام نتایج داوری مقالات ۳۰ مهر ۱۳۹۸ و بازدید از مناطق متاثر از سیلاب، ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۸ اعلام شده است.

گفتنی است با توجه به هماهنگی های صورت گرفته بین دبیرخانه همایش ملی "سیلاب ۹۸- ۹۷ اگر تکرار شود" با پایگاه استنادی علوم جهان اسلامisc   وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری، تمامی مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صورت رایگان در پایگاهisc  نمایه و منتشر خواهند شد.

 بدین وسیله از پژوهشگران عزیز دعوت می شود تا با اطمینان کامل مقالات خود را در این کنفرانس ارائه و از امتیاز علمی ارائه مقاله کنفرانس، با دریافت گواهی معتبر استفاده نمایید.

 

محورهای همایش:

 -هواشناسی و پیش بینی بارش، هیدرولوژی شهری و روستایی، مدیریت حوضه آبریز در سیلاب

- مهندسی رودخانه و سیل(سازه ها، حریم بستر، لایروبی، ساماندهی و مدیریت سیلاب دشت)

- سیل و تبعات اجتماعی، اقتصادی، بهداشت و امنیت

-سیل، فرصت ها و تهدیدهای محیط زیستی و منابع طبیعی

آخرین مهلت ارسال مقالات:  ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۸

محل برگزاری همایش: اهواز، مرکز همایش های بین المللی کوی بوستان

 نشانی دبیرخانه: دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشکده مهندسی علوم آب

 

                                             تلفن ۱۰۶۶ ۳۳۳۳-۰۶۱

 

 

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علی پور