مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان از آمادگی و ظرفیت مناسب سدهای استان جهت کنترل سیلاب خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان"فرهاد ایزدجو" گفت: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته شده مبنی بر بارش باران و هشدار مدیریت بحران استان در خصوص احتمال افزایش رواناب ها و سیلاب های محتمل، اقدامات لازم برای کنترل سیلاب های احتمالی صورت گرفته شده است.

وی افزود: سدهای استان آمادگی و ظرفیت مناسب جهت کنترل سیلاب های احتمالی را دارند و از این حیث خطری پائین دست سدها را تهدید نمی کند.

ایزدجو تصریح کرد: در حال حاضر رصد دقیق شرابط آب و هوایی و حجم ورودی آب در سازمان آب و برق صورت گرفته و تمهیدات مناسب در نظر گرفته شده است. همچنین در صورت فعال شدن مسیل های بعد از سدها با برنامه ریزی و کاهش خروجی ها،آب در رودخانه ها تنظیم گردیده و اجازه تداخل این جریانات و افزایش رواناب سیلابی داده نخواهد شد.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در پایان افزود: از مردم تقاضامندیم در زمان وقوع بارش ها بدلیل نوسانات طبیعی آب در رودخانه ها، از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه و یا محل گذر مسیل ها اجتناب کرده و رعایت احتیاط را به عمل آورند. همچنین  اخبار و اطلاعیه ها را از  مراکز معتبر،مانند صدا و سیمای استان، ستاد مدیریت بحران استان و روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان دنبال و دریافت نمایند.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علی پور