وزیر نیرو گفت: مردم نباید برای تامین دو کالای راهبردی و مهم آب و برق به‌ویژه در شرایط تحریم دغدغه‌ای داشته باشند.

به‌گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "رضا اردکانیان" امروز شنبه هم‌زمان با اولین روز دهه فجر در جمع نمازگزاران وزارت نیرو خطاب به کارکنان این وزارتخانه افزود: ما وظایف ویژه و سنگین‌تری را برعهده داریم و این مسئولیت به ازای توفیق بزرگی است که برای خدمت به همنوعان و هم وطنان در عرصه آب و برق نصیبمان شده است.

وی، رفع نگرانی و دغدغه هموطنانمان از موضوع آب و برق در جبهه‌های مختلف را مسئولیتی بزرگ و مهم دانست و ادامه داد: اینکه گروهی از ما فرصت خدمت به همنوعان را پیدا می‌کنیم متناسب با این توفیق می‌بایست سنگینی بار و مسئولیت را هم به خوبی حس کنیم.

اردکانیان با بیان اینکه دوازدهم بهمن ماه و آغاز دهه فجر به جهات مختلف برای همه ما بسیار مبارک است و در این روزها جانفشانی‌های هموطنانی را که با ایثار خون و سلامتی خود نهال انقلاب را آبیاری کردند، گرامی می‌داریم، اظهار کرد: رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام (ره) بسان یک هنرمند چیره دست همه "من"ها را به "ما" تبدیل کرد و از این طریق منیت زورگویان و ظالمان آن زمان را شکست، آنها را به زانو درآورد و همواره در این چهار دهه در بزنگاه‌های مختلف این میراث گرانقدر امام(ره) و حرمت خون شهدا بوده که به مدد انقلاب آمده است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه ملت متحد، هماهنگ و یکپارچه ایران هرجا اقتضا کرده در مقابل زورگویی‌های دنیای ظلم ایستادگی کرده است، ادامه داد: هنوز حلاوت حضور یکپارچه هم‌وطنان در همه شهرها و آبادی‌های کشور در مراسم تجلیل از سرباز وطن سردار شهید سپهبد سلیمانی در کام‌هاست.

وی افزود: انشاءالله راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال که مصادف با چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی و همرزمان اوست با شکوه هر چه تمام تر برگزار خواهد شد و انرژی فراوان دیگری به موتور انقلاب تزریق می‌شود و دنیا شاهد این تجلی و راهپیمایی گسترده که جلوه‌ای از "ما" است، خواهد بود.

اردکانیان ادامه داد: ملت ایران نشان داده که به هیچ وجه از حرکت باز نایستاده و هرچند درگیر مشکلاتی هست اما از حرکت در جهت هدف قبلی خود تغییر مسیر نداده است.

وی با تاکید بر اینکه به میزان درکی که از فهم و آگاهی و معرفت هموطنانمان داریم توفیق خدمت‌گذاری خواهیم داشت، گفت: ملاک و معیار ما می‌بایست اهداف و آرمان‌های انقلاب باشد و باید چرایی جانفشانی‌های کسانی باشد که به‌عنوان شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم، گران‌بهاترین سرمایه خودشان را که جانشان بود از دست دادند.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: آیندگان فرصت و مجالی که اکنون در اختیار ماست را نخواهند داشت، هرچند توانمندی‌ها، تخصص، علم و تجربه آنها بیشتر باشد؛ بنابراین از این فرصت و مجال بایستی نهایت بهره‌مندی را در جهت انجام وظایف خود به نحو احسن داشته باشیم.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور