مدیر دفتر مدلهای آب و محیط زیست سازمان، از برگزاری سی و نهمین نشست کارگروه مشورتی مدیریت بهم پیوسته منابع آب به صورت ویژه، با موضوع مدیریت سیلاب در حوضه آبریز استان خوزستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،علی شهبازی با بیان این که نشست فوق به ریاست دکترفرهاد ایزدجو مدیرعامل سازمان و با حضور متخصصان مدیریت منابع آب از دانشگاهها، شرکتهای مشاور و دفاتر تخصصی سازمان تشکیل شد از بررسی شرایط سیلاب 5 تا 8 اسفند 98 و اثرات آن، سیاستهای کلان مدیریت مخازن سدها و رودخانه های استان در ادامه سال آبی خبر داد.

وی با بیان این که در این نشست، پیش بینی های کوتاه مدت و میان مدت هواشناسی، پیش بینی آبدهی رودخانه ها، تحلیل عدم قطعیت پیش بینی ها و تاثیر آن در مدیرت منابع آب، مورد بحث و بررسی قرار گرفت تصریح کرد: در این نشست وضعیت آمادگی مخازن سدها و شرایط تاب آوری رودخانه های استان متناسب با اقدامات  صورت گرفته توسط ارگانهای ذیربط، نیز به صورت مبسوط مورد بحث قرار گرفت.

 کارگروه مشورتی مدیریت بهم پیوسته منابع آب از فروردین 1398 با هدف بهره گیری از خرد جمعی و نیز مشارکت متخصصان درون و برون سازمانی در فرآیند مدیریت منابع آب،  شروع به فعالیت نمود و جلسات این کارگروه به صورت منظم در حال برگزاری می باشد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور