با حکم رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور و تایید وزیر نیرو، فرمانده جدید مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو معرفی شد.

به‌گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، عصر روز گذشته (شنبه) در نشست شورای معاونان وزارت نیرو، با حکم "علی اصغر شهبازی" رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی و تایید "رضا اردکانیان"، "میثم جعفرزاده" با حفظ سمت در دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزیر نیرو به عنوان فرمانده جدید مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو منصوب شد.

وزیر نیرو در این مراسم با تقدیر از تلاش‌ها و دستاوردهای بسیج وزارت نیرو در حوزه تخصصی به‌ویژه مشارکت این مرکز در زمینه امدادرسانی در شرایط بحران کشور اظهار داشت: تمامی اعضا و کارکنان وزارت نیرو به تعبیری اعضای بسیج هستند، چرا که عرصه آب و برق عرصه منحصربه‌فرد خدمت‌رسانی است که با آحاد مردم سروکار دارد و اگر یک جلوه بسیج، آماده‌باش همیشگی برای انجام وظیفه است، طبیعتا همکاران وزارت نیرو از مثال‌های بارز این موضوع هستند.

اردکانیان ادامه داد: در جریان وقوع سیلاب‌ها، زلزله و بحران بارش برف و حوادث غیرمترقبه‌ای که در سال 98 شاهد آن بودیم، وزارت نیرو از آماده‌ترین ارگان‌ها بود و نیروی بسیج نیز مشارکت فعالی داشت.

وی تصریح کرد: در شرایط بحران ما باید بتوانیم از لحظه پیش‌بینی بحران تمام امکانات خود را بسیج کنیم و بنابراین ترجیح بر این است که فرمانده هر دو بخش مدیریت بحران و بسیج یکی باشد؛ لذا امیدواریم مشارکت اجزای بسیج در این شرایط جلب شود.

در پایان این نشست، از خدمات و تلاش‌های "داود طارمی" فرمانده پیشین مرکز بسیج وزارت نیرو که به افتخار بازنشستگی نائل آمده است، قدردانی شد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور