به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، دکتر فرهاد ایزدجو با بیان این که طرح آبرسانی غدیر با هدف ایجاد زیرساختهای لازم برای انتقال آب با کیفیت به شهرهای مرکزی ، جنوبی وغرب استان خوزستان در حال اجرا می باشد، افزود: این طرح به عنوان مهم‌ترین طرح آبرسانی استان، آب شرب و بهداشتی بالغ بر 52 درصد مردم استان خوزستان، که جمعا 26 شهر و 1600 روستا را شامل میشود، تحت پوشش قرارمی دهد.

وی افزود: در حال حاضر حجم بسیاری از آب شرب مورد نیاز شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر، دشت آزادگان و شادگان از  محل سد تنظیمی کرخه تامین میشود. 

ایزدجو تصریح کرد: با پیگیری های صورت گرفته و به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی آب اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان و جلوگیری از ایجاد تنش آبی در  فصل تابستان،در تلاش هستیم تا پروژه های اجرای خط انتقال دو هزار میلیمتری فولادی از ایستگاه پمپاژ ام الدبس تا مخازن متعادل کننده بطول 5 کیلومتر و احداث مخزن 42 هزار متر مکعبی و کارهای تکمیلی تلمبه خانه یاد شده ظرف مدت حداکثر ۱۵ روز  انجام و به بهره برداری برسد .

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در ادامه افزود: با نصب و راه اندازی یک دستگاه الکترو پمپ به قدرت 2500 کیلوات با ظرفیت 1800 لیتر بر ثانیه  و تکمیل لاگن دوم به ظرفیت 35هزار متر مکعب در تلمبه خانه ام الدبس، آب شرب پایدار شهر و روستاهای تحت پوشش طرح غدیر افزایش می یابد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان