به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "سید حمید صالحی" با بیان این که به منظور کنترل و تخلیه آب مخزن سد در شرایط بحرانی و سیلابهای احتمالی، 3 نوع دریچه در بدنه سد تعبیه شده است که مجموعاً توان تخلیه دریچه ها با احتساب سرریزهای آزاد نزدیک به 14 هزار متر مکعب بر ثانیه  می باشد تصریح کرد: این تست به طور سالیانه جهت آماده به کار بودن به موقع دریچه ها انجام می پذیرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون 3، تست سالیانه مجموعه دریچه های بدنه سد کارون 3 را موفقیت آمیز خواند و گفت: به منظور بررسی صحت عملکرد دریچه ها و آمادگی آنها جهت مواجهه با هر گونه سیلاب در فصول بارندگی، کلیه دریچه ها می بایست به صورت سالیانه بررسی و عملا باز و بسته شوند.

وی خاطر نشان کرد: این عملیات بر اساس دستورالعمل های معاونت بهره برداری با حضور نمایندگان گروه های بهره برداری، دفتر فنی مهندسی، تعمیرات، کنترل و پایداری، کمیته بحران و ایمنی شرکت و همچنین نمایندگان سازمان آب و برق خوزستان انجام شد.

 ایشان افزود: با انجام عملیات فوق، صحت و سلامت کلیه دریچه ها تایید و کلیه تجهیزات جانبی (الکتریکی، مکانیکی و ابزار دقیق) از نظر صحت عملکرد، آماده هر نوع عملیات در مواجهه با سیلاب و حوادث غیرمترقبه تشخیص داده شد.

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه کارون 3