به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان؛ عبدالمحمد بشیری گفت: شاخص ترین پارامتر به منظور تصمیم گیری و مدیریت منابع آب اندازه گیری دبی کانال ها و رودخانه ها می باشد. یکی از پیشرفته ترین تجهیزات اندازه‌گیری دبی، دستگاه کیولاینر(Qliner) می‌باشد که با بهره‌‎گیری از تکنولوژی‌های نوین و با دقت و سرعتی بالا، علاوه بر اندازه‌گیری دبی، امکان پردازش پروفیل مقطع اندازه‌گیری را نیز داراست.

وی افزود: با توجه به اینکه فقط یک عدد کیولاینر در اختیار مدیریت سنجش منابع آب می باشد و از طرفی به دلیل تعداد بالای اندازه‌گیری‌ها در شرایط خشکسالی، این دستگاه در مقاطع مختلفی دچار مشکلات سخت افزاری و نرم‌افزاری شده‌است. با توجه به نوع تکنولوژی بکار گرفته شده در کیولاینر و کمبود شرکت‌های متخصص در خصوص تعمیرات این دستگاه، کارشناسان مجرب الکترونیک و ابزار دقیقِ گروه بهینه‌سازی مدیریت ایستگاه‌های سنجش منابع آب در مقاطع مختلف موفق به تعمیر و رفع عیب این تجهیز با کمترین هزینه و زمان ممکن شدند.

مدیریت سنجش منابع آب عنوان کرد: تمامی مراحل تعمیرات شامل عیب یابی، تحلیل خطا، جایگزینی، سفارش و مونتاژ قطعات معیوب توسط کارشناسان الکترونیک این مدیریت انجام شده است. که این اتفاق علاوه بر ایجاد ارزش افزوده مالی، کمک شایانی در پایداری شبکه سنجش منابع آب استان نموده است.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان