به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، “آرش محجوبی”  ضمن اعلام این خبر گفت:اراضی منطقه نو آباد شهرستان آبادان شامل ۱۳ نهر است که همگی عمود بر رودخانه اروندکنار قرار دارند و مساحت آنها دو هزار و ۱۰۰ هکتار می باشد.

محجوبی بیان کرد:این اراضی قبلا دارای نخلستان های بارور بوده و کشاورزی نیز در این قسمت رونق فراوان داشته ولی با شروع جنگ تحمیلی و شور شدن آب،نخلستان ها از بین رفته بود و امکان کشاورزی در این مناطق وجود نداشت.

وی افزود:در این عملیات، احداث پنج کانال خاکی ، خاکریزی و برمسازی کانال ها ،احداث سازه آبگیر، خاکریزی جهت احداث بند خاکی، خاکریزی برم های طرفین کانال اصلی، لایروبی کانال اصلی و دیوار چینی صورت گرفته است.

محجوبی تصریح کرد:عملیات انتقال آب به دو هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی این منطقه پایان یافته است و پس از گذشت چهار دهه امکان کشاورزی در این منطقه فراهم شده است.

معاون شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان به اهداف اجرای این طرح نیز اشاره کرد و گفت: مهاجرت معکوس کشاورزان به منطقه،افزایش تولید محصولات کشاورزی و سطح درامد روستایی،افزایش تولید ناخالص ملی، بهبود امنیت مرزها با اسکان و توسعه کشاورزی و اشتغالزایی در منطقه از اهداف اجرای این طرح می باشد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان