به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، رضا احمدیانپور گفت: پمپ های ایستگاه پمپاژ شهید همت، زهکش یک و دو شبکه آبیاری شادگان طی هشت روز تعمیر شدند.

معاون نگهداری و تعمیرات شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی افزود: ایستگاه شهید همت شادگان با ۱۰ پمپ‌ کار انتقال آب به شبکه آبیاری شادگان را انجام می دهد و نیز ایستگاه های زهکش یک با هشت و زهکش دو با سه پمپ وظیفه خروج زه آب اراضی این شبکه را برعهده دارند و با توجه به اینکه میزان EC آب به شدت بالاست، همیشه در معرض اکسیداسیون قرار دارند.

وی افزود: پمپ S ایستگاه زهکش یک که بدلیل آسیب دیدن پروانه و نفوذ آب در مخزن روغن، از کار افتاده بود با تلاش کارکنان گروه برق و مکانیک تعمیر شد.

احمدیان پورتصریح کرد: در این عملیات تعمیری، پروانه معیوب جدا شده و پس از پاکسازی رسوب های مخزن روغن، قطعات مکانیکی معیوب با قطعات نو جایگزین شده و در انتها پروانه جدید و گردابگیر نصب شدند.

وی خاطر نشان کرد: در عملیات دیگری توسط کارکنان گروه برق و مکانیک شبکه آبیاری شادگان یک پمپ از ایستگاه پمپاژ شهید همت نیز تعمیر و نصب شد.

احمدیان پور در پایان گفت: با عملیاتی شدن این پمپ ها، تعداد ۹ پمپ از ۱۰ پمپ در ایستگاه پمپاژ شهید همت و نیز ۹ پمپ از مجموع ۱۱ پمپ ایستگاه های زهکش یک و دو در مدار قرار گرفت که امیدواریم در مدت کوتاهی پمپ های دیگر هم تعمیر شود تا با حداکثر توان در خدمت کشاورزان زحمتکش باشیم.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی