به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، محسن رستگارنیا ضمن  قدردانی از همکاری مجموعه معاونت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان و با اشاره به اینکه این ابتکار عمل متخصصین داخلی شرکت آب جنوب شرق و بخش خصوصی گام موثری در ساخت و مونتاژ پمپ های B SEZ-B22 و قطع وابستگی به واردات محسوب می شود، افزود: بهای تمام شده این نوع پمپ یک پنجم قیمت مشابه خارجی است و صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه دارد.

رستگارنیا افزود:با توجه به کارکرد بالای پمپ های مذکور، فرسودگی، خوردگی و عدم تولید قطعات این نوع پمپ توسط شرکت سازنده (KSB) پس از تصویب در کمیته فنی و بازرگانی و تایید معاونت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان ، مهندسان واحد کنترل کیفیت معاونت فنی و مهندسی با استفاده از روش بازآفرینی قطعات فرسوده و مستهلک نسبت به ساخت پمپB  SEZ-B22 با همکاری شرکت ارگ شناژ آسمانه به عنوان بخش خصوصی اقدام کردند.

مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق اظهار داشت: پمپB SEZ-B22 بومی سازی شده با توان 770 کیلو وات و آبدهی یکهزار و 750 متر مکعب توسط گروه تعمیرات تجهیزات مکانیکی معاونت نگهداری و تعمیرات این شرکت مونتاژ و در حال بهره برداری می باشد.

گفتنی است ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه مرغزار با ظرفیت ۱۰۰ هزار متر مکعب بر ساعت وظیفه آبرسانی به شهرهای امیدیه، رامشیر و روستاهای تابعه را برعهده دارد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری تولید و انتقال آب جنوب‌شرق