به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، نشست مشترک سازمان آب و برق خوزستان و شهرداری اهواز با هدف شناسایی ظرفیت های محیطی و تبلیغاتی فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مصرف بهینه آب در سال جاری، برگزار شد.
در این نشست مهدی عظیمی فر، مدیر روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان گفت: سرانه مصرف حامل های آب و انرژی در ایران بسیار بالاست و هر یک از ما وظیفه داریم در این راستا همکاری لازم را در زمینه آموزش و فرهنگ سازی به اقشار مردم در حوزه آب شرب،صنعتی و کشاورزی داشته باشیم.
عظیمی فر تاکید کرد: برنامه ریزی و ظرفیت سازی برای جلب مشارکت عموم مردم باید با رویکرد داوطلبانه اتخاذ شود چرا که بدون مشارکت داوطلبانه مردم گسترش سواد آبی تحقق پذیر نخواهد بود.
وی اظهار کرد: آب ثروت ملی است و قطعا همه دستگاههای دولتی و نهاد های مردمی با توجه به مسئولیت های اجتماعی خود در این زمینه مشارکت خواهندداشت.
عظیمی فر تصریح کرد: ظرفیت های محیطی و تبلیغاتی خوبی در کلان شهر اهواز و روستاهای استان برای آگاهی بخشی به مردم وجود دارد که لازم است از همه آنها بهره برداری حداکثری شود.
درادامه این نشست “غلامحسین کریمی” رییس گروه مدل های آب و انرژی رصدخانه سازمان آب و برق خوزستان،به تشریح عملکرد و مأموریت این رصدخانه در شرایط عادی و بحرانی مثل سیلاب و خشکسالی وآخرین پرداخت و آخرین وضعیت منابع آب استان را برای حاضران در جلسه بیان کرد.
” آرش دُر” شهردار منطقه پنج اهواز نیز ضمن بیان نقاط ضعف و قابل اصلاح مدیریت مصرف آب در ساختار های موجود شهری ، به معرفی پتانسیل های همکاری دو جانبه بین سازمان آب و برق خوزستان و شهرداری کلانشهر اهواز در چار چوب دستور العمل ها و قوانین بالادستی پرداخت.

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان