مسئول امور شهدا و ایثارگران سازمان آب و برق خوزستان، در آئین تجلیل از خانواده معظم 12 شهید شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان، بر ضرورت حل مشکلات قانونی خانواده های شهدا تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، " سید قاسم موسوی" ضمن ابلاغ سلام ویژه مدیرعامل سازمان به خانواده های معظم و معزز شهدای شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان، گفت: بیشترین تعداد شهدای خانواده بزرگ سازمان آب و برق خوزستان به شرکت آبیاری شمال خوزستان تعلق دارد و پیگیری مطالبات آنها در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی دزفول را افتخار استان خوزستان عنوان کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس این شهر پیشانی حملات موشکی و بمباران های دشمن بود که نقش پرسنل صنعت آب و برق در تامین نیازهای فنی و عملیاتی جنگ فراموش ناشدنی است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان نیز از وجود یکصد ایثارگر شامل رزمنده، آزاده، جانباز و خانواده شهید در شرکت متبوع خود خبر داد و گفت: در روز های سخت موشک باران ها و بمباران مناطق مسکونی دزفول، ماشین آلات سنگین شبکه آبیاری دز به صورت شبانه روزی در خارج کردن مردم از زیر آوار، نقشی بیاد ماندنی ایفا کردند.

"یعقوب کرمی" تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس بخشی از نیاز جبهه ها با ماشین آلات سنگین بویژه در سنگرسازی و ایجاد خاکریز از طریق مدیریت شبکه آبیاری دز تامین  می شد.

وی افزود: بررسی ابعاد جغرافیایی شبکه آبیاری دز نشان می دهد که تقریباً تمام کانال های آبیاری این شبکه در ماه های اولیه جنگ در تیررس گلوله های توپ و خمپاره دشمن قرار داشت ولی کارکنان توزیع آب در مناطقی، بعضاً سینه خیز، کار تغییرات دریچه های آبیاری را انجام می دادند.

کرمی ادامه داد: بخشی از شهدای شرکت کارکنانی هستند که توان فنی خود را در اختیار دفاع مقدس گذاشتند و در این راه جان خود را خالصانه تقدیم کردند.

در آئین تجلیل از خانواده معظم ۱۲ شهید شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان، مشکلات و مطالبات قانونی همسران و فرزندان شهدا در فضائی صمیمی مطرح و برنامه های امور شهدا و ایثارگران سازمان آب وبرق خوزستان مورد تشریح قرار گرفت.

گفتنی است پس از این دیدار، مسئول امور شهدا و ایثارگران سازمان با همراهی رئیس بنیاد شهید شهرستان اندیمشک از خانواده معظم شهدای همکار و جانبازان سد دز، دیدار و با آنها به گفتگو نشستند.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علی پور