مدیر عامل نیروگاه مسجدسلیمان از شستشوی تجهیزات فیدر چهار خط انتقال و خطوط اینترفیس این نیروگاه در کلیدخانه 132/400 کیلو ولت و Take Off Yard خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "فرهاد علیدوستی" گفت: به دلیل حفاری هائی که جهت استحکام بخشی دیواره های T.O.Y در حال انجام است، لایه ای از غبار و آلودگی روی تجهیزات و عایق فیدر خطوط انتقال قدرت ایجاد گردیده بود که در صورت شروع بارش ها، احتمال بروز حوادث ناشی از عملکرد سیستم های حفاظتی این تجهیزات را افزایش می داد.

وی افزود: تجهیزات موجود در T.O.Y وظیفه انتقال توان تولیدی واحدهای فاز یک نیروگاه مسجدسلیمان به کلیدخانه 132/400 کیلو ولت این نیروگاه را به عهده دارند.  

علیدوستی با اشاره به هماهنگی های انجام شده با مرکز کنترل دیسپاچینگ و گروه تعمیرات و نگهداری پست ها و خطوط انتقال،گفت: واحدهای نیروگاه در دو نوبت از مدار خارج و نسبت به شستشوی کامل تجهیزات مورد نظر در کلیدخانه 132/400 کیلو ولت و Take Off Yard اقدام گردید.

نیروگاه مسجدسلیمان دارای 8 واحد 250 مگاواتی می باشد که 4 واحد فاز اول آن از طریق خطوط هوائی و 4 واحد فاز دوم ، از طریق کابل XLPE و به صورت زیر زمینی به کلیدخانه 132/400 کیلو ولت این نیروگاه متصل می شوند.

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه مسجدسلیمان