نشست دبیران علمی و اجرایی همایش ملی سیلاب ۹۸-۹۷، اگر تکرار شود، با حضور خبرنگاران و نمایندگان رسانه های محلی و سراسری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان، در این نشست که به منظور تشریح برنامه ها و رونمایی از پوستر همایش ملی "سیلاب ۹۸-۹۷، اگر تکرار شود"، برگزار شد، دبیر همایش ضمن دعوت از رسانه ها جهت پوشش این رویداد ملی، به نقش مهم مطبوعات در انعکاس مثبت رویدادها، اشاره کرد و خواستار حضور پر رنگ رسانه های جمعی شد.

"جواد احدیان" ضمن این که خواستار ثبت و ضبط بار علمی این همایش ملی شد تا بتوان همانند گذشته با روشنگری نسبت به مقابله با این بحران، میزان آمادگی با بهره وری از تجارب گذشته را اطلاع رسانی کرد افزود: باید مخاطبان را با ثبت تجربه کسانی که مستقیماً در روزهای بحرانی پدیده سیلاب نقش مهمی داشتند، بیشتر آشنا سازیم.

وی افزود: در همایش ملی سیلاب 98-97 اگر تکرار شود، "رضا اردکانیان" مقام عالی وزارت نیرو که در روزهای سخت سیلاب فروردین ماه گذشته، شخصاً مسئولیت مهار سیلاب را برعهده داشت، تجارب ارزنده خود را در اختیار حاضران قرار خواهد داد.

وی از حضور مقامات کشوری و لشکری که نقش بی نظیری در مقابله با سیلاب را داشتند خبر داد.

دبیر همایش ضمن رونمایی از پوستر جشنواره به تشریح آن پرداخت و گفت: در این تصویر از بارش باران و جمع شدن آب می توان متوجه شد که در صورت عدم مدیریت، سیلاب می تواند صدمات جبران ناپذیری را برای ما بوجود بیاورد و در قسمتی دیگر نماد نخل و خانه های شیروانی نشان می دهد که واقعه سیلاب از شمال تا جنوب ایران را در بر گرفته بود و با مدیریت صحیح بحران، می توان خسارات وارده را به حداقل رساند.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علی پور