مدیر امور آب منطقه شرق خوزستان از شناسایی، پر و مسلوب المنفعه نمودن ۶ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده شهرستان بهبهان خبر داد.

 به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "مهدی خواجه پور" با اشاره به اهمیت منابع آبی و حفاظت و صیانت از این منابع و طرح احیا و تعادل بخشی و مقابله با متخلفان منابع آب گفت: پس ازشناسایی 6 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده دشتهای زیدون، خیراباد و بهبهان، پس از سپری نمودن مراحل قانونی و حقوقی با اخذ دستور قضایی از دادستان شهرستان بهبهان، توسط گروه گشت و بازرسی، کارشناسان حقوقی و اداره حفاظت و بهره برداری این امور، چاه های مورد نظر پر و مسلوب المنفعه شدند.

 وی مجموع چاه های غیرمجاز شناسایی شده سال 1398 در ابن امور  را ۲۴ حلقه ذکر کرد و گفت: ۲۱ حلقه از این چاه ها در ۶ ماهه دوم سال مورد شناسایی قرار گرفتند.

مدیر امور آب منطقه شرق خوزستان، با بیان این که این امور همچنان با متخلفان منابع آبی به صورت قاطع برخورد خواهد کرد از خاطیان درخواست کرد از هر گونه تخلف در منابع آبی از جمله حفر چاه‌های غیر مجاز، برداشت از چاه‌های غیرمجاز، فروش آب های غیر مجاز و دخل و تصرف بستر و احاریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها، برداشت غیرمجاز شن و ماسه از رودخانه‌ها و مسیل‌ها جداً خودداری نمایند.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور