مدیرعامل شرکت عمران نیرو خوزستان صبا از آغاز عملیات ترمیم و تحکیم دایک مرزی چذابه و هورالعظیم از امروز، بیستم فروردین ماه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "رحمان خندانی"، از آغاز عملیات ترمیم و تحکیم دایک مرزی چذابه و هورالعظیم بعلت شکستگی در برخی نقاط و همچنین ریزش قسمتهایی از بدنه این دایک، با هدف جلوگیری از خروج آب از هورالعظیم به سمت کشورعراق خبر داد.

وی با اشاره به بارندگی های اخیر در بالا دست و افزایش دبی رودخانه ها، هدف از اجرای این پروژه را حفظ و نگهداری از منابع آب در هورالعظیم و برقراری مسیر دسترسی پاسگاه های مرزی بیان کرد و افزود: پس از کسب دستور از سازمان آب و برق خوزستان، در کوتاه ترین زمان، تجهیزات و ماشین آلات این شرکت در محل حاضر و عملیات ترمیم را آغاز کردند.

خندانی با بیان این که پس از اتمام عملیات ترمیم و تحکیم بدنه دایک، عملیات انسداد و ترمیم شکستگی های دایک مرزی انجام خواهد شد، پشتیبانی و راهنمایی های مدیر دفترحفاظت و مهندسی رودخانه ها و سواحل، و مدیر دفتر لایروبی و ماشین آلات سازمان آب و برق خوزستان را در پیشبرد و اجرای پروژه های عملیاتی این شرکت مورد قدردانی قرار داد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور