مدیر عامل شرکت عمران نیرو خوزستان صبا از آغاز عملیات ترمیم و انسداد شکستگی سیل بندهای منطقه اروند کنار از بیستم مرداد ماه سال جاری خبر داد.

"رحمان خندانی" در گفتگو با شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، با اشاره به سیلاب سال گذشته و عدم ترمیم سیل بندها توسط ارگانهای مربوطه که موجب ضعیف شدن بدنه آنها و ایجاد شکستگی درچندین نقطه مختلف شد از دستور معاونت بهره برداری و حفاظت از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان برای ترمیم و انسداد سیل بند های منطقه اروند کنار خبر داد و گفت: این عملیات ها با هدف حفاظت از منابع آب، مزارع کشاورزی و روستاهای اطراف، انجام می شود.

وی افزود: در منطقه اروند کنار نهرهای متعددی وجود دارد و با توجه به موقعیت جغرافیایی این منطقه و تاثیر جزر و مد دریا، در هنگام مد، آب شور دریا با شدت بالایی بسمت این انهار جاری شده و از طریق شکستکی های بوجود آمده وارد مزارع کشاورزی و در برخی موارد باعث آبگرفتگی جاده ها، معابر و منازل روستایی گشته است.

خندانی از شناسایی 12 عدد شکستگی سیل بند در نقاط مختلف خبر داد و گفت: با انتقال ماشین آلات و تجهیزات لازم به منطقه، عملیات ترمیم و انسداد این شکستگی ها در منطقه آغازشد.

مدیر عامل شرکت عمران نیرو خوزستان صبا تصریح کرد: با ترمیم و انسداد این شکستگی ها از زیر آب رفتن چندین هکتار از زمین های کشاورزی و تعداد زیادی از روستاهای اطراف جلوگیری می شود.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور