مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپور از بازدید نماینده مردم مسجدسلیمان، اندیکا، لالی، هفتکل و مدیرکل میراث فرهنگی استان خوزستان از آن سد خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، نصرالله طاهری"، هدف از این بازدید را گسترش و توسعه گردشگری درشهرستان اندیکا عنوان کرد.

در این دیدار که توسط "علیرضا ورناصری" نماینده مردم شریف شهرستانهای مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل با همراهی "سید حکمت الله موسوی" مدیرکل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان صورت گرفت، راه های خروج از بن بست، محرومیت زدایی و اشتغال زایی، توسعه زیرساخت های گردشگری شهرستان اندیکا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نصراله طاهری مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپور ضمن گرامیداشت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین ( ع )، به معرفی ظرفیت های موجود در اطراف این شرکت پرداخت و توسعه گردشگری در اندیکا را با توجه به پتانسیل های موجود بسیار حائز اهمیت عنوان کرد.

"علیرضا ورناصری"، قرار داشتن شهرستان اندیکا در موقعیت سوق الجیشی در حوضه میراث فرهنگی و گردشگری و همجواری این شهرستان با مناطق بکر زاگرس و استانهای چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان را شرایط ویژه ای برای تبدیل کردن این شهرستان به یکی از قطب های گردشگری کشور عنوان کرد.

موسوی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان با اشاره به اهمیت وجود مراکز مختلف تفریحی، تاریخی و زیارتی در سطح اندیکا و همچنین پتانسیل های موجود جهت جذب سرمایه در حوضه گردشگری تصریح کرد: با وجود سد ها و دریاچه های عظیم سد شهید عباسپور و مسجدسلیمان می توان با شناساندن این مناطق از طریق رسانه ها و استقبال از سرمایه گذاران داخلی، شهرستان اندیکا را ضمن خروج از بن بست های موجود به مرکز قابل توجهی برای گردشگری در کشور تبدیل نمود.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور