به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، " حجت اله غلامشاهیان " گفت : کانال D در مجاور شهر منصوریه به دلیل همجواری با اماکن مسکونی از پرترددترین مناطق تحت پوشش شبکه آبیاری مارون بوده و در این نواحی به کرات حوادث ناگواری از جمله فوت به دلیل غرق شدگی رخ میداد به همین دلیل عملیات فنس کشی جهت ایمن سازی کانال ها در محدوده های مورد نظر که بالغ بر 1600 متر می باشد، توسط شرکت بهره برداری مارون انجام گرفت.

وی افزود: با گزارشات مردمی و حضور به موقع عوامل حراست شرکت بهره برداری مارون و نیروی انتظامی ، دو سارق در حین ارتکاب سرقت این فنس ها دستگیر و جهت پیگیری های قانونی و قضائی به پاسگاه انتظامی شهر منصوریه تحویل شدند.
 
وی با بیان اینکه اقدام سارقان هزینه های تعمیر و بازسازی را به شرکت تحمیل می کند ، تصریح کرد: جهت جلوگیری از سرقت از تاسیسات و دریچه های شبکه های پنج گانه مارون ، گروه گشت و بازرسی فعالیت شبانه روزی خود را در قالب دو تیم در سطح شبکه های آبیاری بهبهان و جایزان افزایش داده است.
 
غلامشاهیان مشارکت بیشتر کشاورزان در امر حفاظت و نگهداری کانال ها را خواستار شد و از آنان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف درخصوص سرقت از تاسیسات و دریچه ها ، برداشت های غیرمجاز از منابع آب و نیز کشت های خارج از محدوده شبکه، مسئولان امر را مطلع کنند.
 

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون