به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "تورج ترکی مطلق" گفت: در راستای ایمن سازی نقاط خطرناک، اقدام به ایمن سازی کانال اصلی ساحل راست شبکه هندیجان نمودیم.

ترکی مطلق افزود: متاسفانه برخی نقاط کانال ها به دلیل مجاورت با محل عبور و مرور حیوانات همواره مستعد بروز حادثه است که با شناسایی این نقاط ابتدا با نصب علایم هشدار دهنده، سپس با فنس کشی ایمنی را تا حد زیادی بالا بردیم.

وی ادامه داد: اما در ادامه باز هم شاهد سقوط حیوانات درون برخی کانال‌‌ها از جمله کانال RMC شبکه هندیجان بودیم که با بررسی شرایط محیطی در نهایت تعداد ۴۰ عدد دیواره (نیوجرسی) بتنی پیش ساخته در امتداد دیواره قبلی کانال RMC و در مجاروت سد انحرافی آسک هندیجان نصب و مستقر شد.

ترکی مطلق گفت: در این اقدام پس از جانمایی دقیق، دیواره های بتنی پیش ساخته در مدت زمان یک روز در جای خود مستقر شدند و این عملیات در نهایت موجب افزایش ایمنی یکی از نقاط حادثه خیز به طول حدود دویست متر شد.

رئیس اداره HSE، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی، از اهالی روستاهای مجاور تاسیسات آبی خواست که ضمن رعایت نکات ایمنی از نزدیک شدن به این تأسیسات بپرهیزند.

 

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان