مدیریت مهندسی عمومی و گردشگری سازمان آب و برق خوزستان از آغاز به کار فاز نخست طرح تسهیل استفاده پرسنل و شرکت های طرف قرارداد از اماکن اقامتی سدهای شهید عباسپور، مارون، کرخه و جزیره کیش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان، "محمدامین ایزدجو" گفت: باید به سفر و تعطیلات بعنوان یک نیاز ضروری نگاه کنیم  نه به عنوان امری تجملاتی و غیر ضروری.

وی به تأکید مقام معظم رهبری نسبت به تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقدام سازمان آب و برق خوزستان جهت توسعه مراکز اقامتی و رفاهی گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار ناشی از آن حرکت در مسیر فرمایشات ایشان و عمل به اقتصاد مقاومتی است.

ایزدجو تصریح کرد: توسعه زیر ساخت های گردشگری و بهره برداری از اماکن اقامتی سازمان در اولویت برنامه های مدیریت مهندسی عمومی و گردشگری قرار گرفته است.

مدیریت مهندسی عمومی و گردشگری سازمان آب و برق خوزستان ضمن اشاره به شعار سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با عنوان «گردشگری و اشتغال، آینده بهتر برای همه»، طرح گردشگری سازمان را گامی مهم برای هدف گذاری اقدامات آتی در عرصه گردشگری استان خوزستان و وزارت نیرو دانست و تأکید کرد: هدف از طرح گردشگری آب (گرداب) تسهیل استفاده عموم مردم و پرسنل سازمان آب و برق خوزستان و شرکت های طرف قرارداد از اماکن، ظرفیت ها و امکانات گردشگری حاشیه سدهای خوزستان و یکپارچه سازی سیاست گذاری و نظام بهره برداری از این اماکن در سطح استان است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه گردشگری فیما بین وزارت نیرو و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تأکید مدیرعامل سازمان آب و برق بر لزوم تسهیل استفاده پرسنل و عموم مردم از اماکن حاشیه سدها، ابراز امیدواری کرد با مشارکت و حمایت پرسنل و کارکنان سازمان و شرکت¬های طرف قرارداد، شاهد ارتقای روحیه گردشگری و افزایش نشاط عمومی در خانواده های آنها باشیم.

رئیس گروه گردشگری سازمان آب و برق خوزستان گفت: در این راستا کلیه اماکن سازمان توسط کارشناسان این گروه مورد بازدید و بررسی قرار گرفتند و پس از ارزیابی نتایج حاصله، نقاط مستعد شناسایی و ضمن رفع نقایص، برنامه ریزی توسعه آنها به اتمام رسید.

"حمیدرضا وطن خواه"،  افزود: در این راستا و در گام نخست، اماکن اقامتی جزیره سد شهید عباسپور (6 واحد اقامتی)، پلاژ مارون (7 واحد اقامتی)، جزیره کیش (4 واحد اقامتی) و سد کرخه (16 واحد اقامتی) جهت بهره برداری و ارائه خدمات به پرسنل سازمان مهیا شده اند.

رئیس گروه گردشگری در خصوص گردش کار و هزینه رزرو اماکن فوق الذکر گفت: کلیه پرسنل زیر مجموعه سازمان می توانند پس از اخذ معرفی نامه از مدیریت امور کارکنان و رفاه و پذیرش از طریق شرکت پشتیبانی، خدماتی و رفاهی ساب خوزستان با ارائه¬ی معرفی نامه به محل اقامتی مورد نظر رجوع نمایند و این رویه برای کلیه پرسنل یکسان است. همچنین، هزینه رزرو اماکن مذکور برای کلیه پرسنل شامل 70 درصد تخفیف (در ایام غیر تعطیل) و 60 درصد تخفیف (در ایام تعطیل) خواهد بود.

 وطن خواه افزود: هم اکنون فاز دوم این طرح برای استفاده پرسنل از اماکن اقامتی شرکت¬های بهره برداری از شبکه-های آبیاری ناحیه شمال، سد کارون 3، سد دز، سد مسجد سلیمان و مهمانسرای تهران شرکت های دز و شهید عباسپور در حال پیگیری است که در آینده ا ی نزدیک به ظرفیت جاری افزوده خواهند شد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علی پور