وزیر نیرو با بیان اینکه لایروبی هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از رودخانه‌های مهم و اصلی کشور در اولویت است،گفت: تا پایان سال جاری برای لایروبی یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "رضا اردکانیان" روز سه‌شنبه در راستای مدیریت مخازن کشور توسط وزارت نیرو اظهار داشت: به نظر می‌رسد سیلی در کار نیست چراکه از حدود ۵۰ میلیارد مترمکعب حجم مخازن کشور (سدها) حدود ۲۴ میلیارد مترمکعب آن خالی است.

وی با اعلام اینکه با خالی نگه داشتن مخازن سدهای کشور، این مخازن مدیریت و فضا برای دریافت سیلاب‌های احتمالی باز است بیان کرد: رفع تجاوزها به حریم رودخانه‌ها اقدام مهم دیگری برای مقابله با سیل است که کلید آن در دستان مردم جای گرفته است البته هشدارهای بسیاری نیز در این خصوص داده شده است.

وزیر نیرو نسبت به "برنامه‌ریزی برای تامین منابع آن با کمک سازمان برنامه و بودجه" تاکید کرد و افزود: تاکنون ۷۵۰۰ کیلومتر رودخانه‌های مهم و اصلی لایروبی شده و لایروبی ۱۱۰۰ کیلومتر دیگر را تا پایان سال در برنامه گنجانده‌ایم.

اردکانیان همچنین از هماهنگی ستادهای کنترل بحران استانی برای جلوگیری از سیل با هماهنگی و همکاری سازمان هواشناسی خبر داد.

پس از سیل ویرانگر فروردین ماه سال جاری همچنان نگرانی از وقوع سیل در کشور وجود دارد و به دلیل اینکه زمستان امسال نیز فصل آبی نرمال پیش‌بینی شده است، بسیاری از کارشناسان نسبت به وقوع مجدد سیل هشدار داده‌اند.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علی پور