کتاب "داده‌کاوی در بازار برق" توسط همکارمان، "اردشیر کلانی"، شاغل در دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان آب و برق خوزستان منتشر شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، کلانی تصریح کرد: کتاب "داده‌کاوی در بازار برق" چشم‌انداز روشنی از آینده فروش انرژی، سودآوری و برنامه‌ریزی تولید نیروگاه‌ها را از طریق محاسبات آماری و رایانه‌ای برای تصمیم‌گیران بازار برق ترسیم می‌کند،

مولف، در این کتاب، ضمن معرفی مدل‌های مختلف بازار برق و بررسی این بازار در ایران، به ارائه مدلی برای پیش‌بینی کوتاه‌مدت قیمت برق با استفاده از تکنیک‌های داده‌کاوی می‌پردازد.

نویسنده این اثر، با بیان این که کتاب فوق، در ادامه فرآیند تولید و نشر اطلاعات به‌روز و کاربردی در زمینه صنعت آب و برق، گامی در جهت ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه برداشته افزود: در این کتاب سعی شده است تا طراحان سیستم‌های نرم‌افزاری بازار برق، با نگرشی جدید آشنا ‌شوند.

اردشیر کلانی ادامه داد: کتاب داده‌کاوی در بازار برق با همکاری "مهدی عظیمی‌فر"، توسط انتشارات پژوهندگان راه دانش در قطع رقعی و 197 صفحه به چاپ رسیده و از کتاب فروشی‌های معتبر قابل دریافت است.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور