موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور و پایش مدل‌های جهانی و منطقه‌ای پیش‌بینی آب و هوا، موارد احتمالی وقوع سیلاب تا روز جمعه‎ را اعلام کرد.

به‌گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، بر اساس اعلام موسسه تحقیقات آب، از بعدازظهر پنج‎شنبه 21 فروردین، وقوع بارشی به مدت 9 ساعت و به میزان تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه‎ای) 30 تا 40 میلی‌متر در استان کردستان (نوار جنوب غربی و غرب به شرق و شمال شرق) محتمل خواهد بود.

بنا بر این گزارش، روز پنج‎شنبه وقوع بارش‎های رگباری در استان‎های کرمانشاه، همدان، البرز، قزوین و زنجان به مدت 6 تا 9 ساعت و به میزان تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه‎ای) 20 تا 30 میلی‎متر محتمل خواهد بود.

در گزارش موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو آمده است: از بامداد روز جمعه 22 فروردین، وقوع بارشی به مدت 21 ساعت و به میزان تقریبی(تجمعی حداکثر نقطه‎ای) 60  تا 80 میلی‌متر در استان چهارمحال و بختیاری (نیمه غربی و جنوبی)‎ محتمل خواهد بود.

همچنین در صبح روز جمعه، وقوع بارشی به مدت 15 ساعت و به میزان تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه‎ای) 50 تا 70 میلی‌متر در استان‌های لرستان (نیمه شرقی و شمال) و خوزستان (شمال شرق و شرق) پیش‌بینی شده است.

بر اساس این گزارش، از بعدازظهر جمعه 22 فروردین، وقوع بارشی به مدت 9 ساعت و به میزان تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه‎ای) 30 تا 40 میلی‌متر در استان‎های تهران (شمال، شمال غرب و نواحی مرکزی) و مرکزی (نوار غرب به شمال شرق) محتمل خواهد بود.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور