به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،عبدالمحمد بشیری ضمن اعلام خبر فوق گفت:در دومین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان شادگان مصوب شد تا اکیپ هایی متشکل از نیروهای جهاد، دهیاران و نیروی انتظامی با محوریت  اداره منابع آب شادگان تشکیل تا در نوبت بندی آب و رساندن آب به انتهای حوضه اقدام نمایند. 

رئیس اداره منابع آب شادگان افزود:به منظور آبرسانی به انتهای حوضه،مسدود کردن سر دهانه بعضی از انهار بصورت موقت که در آنها کشت صورت نگرفته است از دیگر مصوبات این جلسه بود.

بشیری،ضمن تقدیر از فرماندار و همچنین نماینده شهرستان در حمایت همیشگی از این اداره در برخورد با برداشت کنندگان غیر مجاز گفت:به منظور تسریع در برخورد با متخلفین منابع آبی درخواست کردیم کلیه کلانتری ها و پاسگاهای حوزه قضایی و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان در صورت مشاهده یا اعلام موضوع از سوی این اداره همکاری لازم را با مامورین اداره منابع آب به عمل بیاورند و نیاز به اخذ دستور دادستان در برخورد با چنین جرائم مشهودی نباشد و مامورین نیروی انتظامی راسا اقدام و سپس نسبت به اخذ سایر دستورات با دادستان هماهنگی نمایند.

وی همچنین افزود: با تاکیدات مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان،معاون حفاظت و همکاری سایر امور آب مناطق و شرکتها در بالا دست حوضه شادگان، از برداشت غیر مجاز و همچنین کشت شلتوک جلوگیری بعمل آمده است.

در انتهای جلسه مهندس حاجیان فرماندار شهرستان شادگان ضمن تشکر از رئیس اداره منابع آب از توجه و اهمیت در رسیدن آب به نخیلات و درخواست جلسه تشکرکرد و گفت:از تدبیر اتخاذ شده یعنی نوبت بندی آب به منظور آبرسانی به نخیلات تا پایان تابستان حمایت میکنم.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان