نیروگاه برق‌آبی سد گتوند با تولید بیش از 4 میلیون و 900 هزار مگاوات ساعت انرژی پاک، بیشترین میزان تولید سالانه را در بین نیروگاه‌های برق‌آبی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، "محمد مرادی" مجری سد و نیروگاه گتوند با اعلام خبر فوق افزود: با تلاش شبانه‌روزی همکاران شرکت توسعه منابع آب و نسدگتوندیروی ایران در امور بهره‌برداری و نگهداری از نیروگاه سد گتوند و با بارش مناسب نزولات آسمانی در سال آبی 97-98، سد و نیروگاه گتوند علاوه بر کنترل مؤثر سیلاب و جلوگیری از آسیب‌های مخرب به دشت خوزستان، با تولید بیش از 4 میلیون و 900 هزار مگاوات ساعت انرژی پاک و تجدید پذیر بیشترین میزان تولید سالانه را در بین نیروگاه‌های برق‌آبی کشور به خود اختصاص داد .

وی ادامه داد: این میزان تولید انرژی معادل 16 درصد تولید کشور در نیروگاه‌های برق‌آبی و 1،5 درصد کل تولید انرژی در سطح تمام نیروگاه‌های در حال بهره‌برداری کشور می‌باشد.

مرادی خاطرنشان کرد: دستیابی به این مهم مرهون برنامه‌ریزی اصولی در بخش بهره‌برداری و تعمیرات و نگهداری بهینه و مناسب از واحدهای نیروگاه است.

سد و نیروگاه گتوند درشهرستان گتوند واقع شده که نیروگاه هزار مگاواتی این سد (4 واحد 250 مگاواتی) قابلیت تولید سالانه 4هزار و 570 گیگاوات ساعت انرژی پاک را دارد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور