طی بازدید مشترک مدیرکل دفترمهندسی رودخانه و سواحل سازمان آب و برق و مدیر امور آب منطقه شمالغرب خوزستان، طرح توسعه روستای کوثر و تامین آب شرب دهستان ماهور برنجی بخش سردشت شهرستان دزفول مورد  بررسی قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، در این بازدید که مسئولان بخش سردشت، دهیار روستا و تعدادی از اهالی منطقه حضور داشتند، ضمن بررسی میدانی محل و تعارض ها با مسیل های طبیعی، "ابراهیم حسینی"، مدیرکل دفتر سواحل و روخانه ای سازمان آب و برق و "کیسان روئینیان" مدیر امورآب منطقه شمالغرب خوزستان قول مساعدت و همکاری لازم جهت واگذاری اراضی برای توسعه مسکن روستا با رعایت موازین فنی را دادند.

 روئینیان هدف از بازدید بعمل آمده را بهبود کمی و کیفی آب منطقه و بررسی امکان حفر چاه جدید عنوان کرد.

وی با بیان این که دهستان ماهور برنجی چند سالیست دچار کمبود و افت فشار آب است ابراز امیدواری کرد تا با صدور مجوزات لازم جهت حفر چاه جدید، مشکل افت فشارآب نیز برطرف شود.

دکتر "ابراهیم حسینی" مدیرکل مهندسی سواحل و روخانه های سازمان آب و برق خوزستان در بازدید از منطقه چالکندی دزفول گفت: طرح ساماندهی کت های منطقه چالکندی دزفول طرح بسیار جامعی است که مطالعات آن انجام و مورد حمایت مسئولان سازمان است.

وی با بیان این که طرح فوق مورد استقبال مسئولان شهرستان قرار گرفت ابراز امیدواری کرد طرح ساماندهی بمنظور شناسایی صاحبان کت های دزفول بزودی آغاز شود.

 کت های دزفول همیشه شهرت خاص داشته و میراث این شهرستان کهن است با اجرای این طرح خطرات و حوادث ناشی از آن ها کمتر خواهد شد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور