معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان از اتصال خط 600 میلیمتر فولادی به خط اصلی 1400 میلی متری در شهرستان دزفول خبر داد.

"صابر علیدادی" در گفتگو با شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان؛ گفت: با قطع 4 ساعته آب شهرستان دزفول، اتصال خط انتقال ۶۰۰ میلیمتر فولادی به خط اصلی ۱۴۰۰ میلیمتری در کمترین زمان ممکن انجام  شد.

وی با بیان این که خط انتقال ۶۰۰ میلیمتر فولادی به طول 8 کیلومتر و 500 متر به طور کامل در مناطق شهری دزفول توسط سازمان آب و برق خوزستان اجرا شد افزود: با توجه به اتصال این خط به خط اصلی و متعاقب آن شستشو و ضدعفونی کردن خط و بهره‌برداری از خط جدید موجبات رفع مشکل کمبود آب و افت فشار مناطق کوی احسان، ۸۶ هکتار، فرهنگ شهر، بهاران، کوی انقلاب و کوی مدرس و در نهایت تامین آب شهر سیاه منصور از توابع شهرستان دزفول به زودی انجام خواهد شد.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان با بیان این که با اتمام این پروژه ۳۵ هزارمتر مکعب به ظرفیت تامین آب مناطق شرقی و شمالی شهرستان افزوده خواهد شد و جمعیتی افزون بر ۷۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد، افزود: برای اجرای خط انتقال ۶۰۰ میلیمتر فولادی به طول ۸.۵ کیلومتر، بیش از ۲۵۰  میلیارد ریال از محل اعتبارات طرحهای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان آب و برق خوزستان هزینه شده است.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور